"Każdy człowiek jest innym kwiatem w ogrodzie wszechświata. Dlatego emanuje sobie tylko właściwym pięknem" Aldona Różanek

sobota, 21 grudnia 2013

Filcowa karuzela & renifer - hand made

Witajcie :)
Doczekałam się - w okresie przedświątecznej gorączki znalazłam czas, kiedy mogę zaprezentować Wam moje nowe filcaki wykonane oczywiście hand made:)
Ostatnie wieczory spędziłam na szyciu niespodzianki dla koleżanki z pracy, która niedawno urodziła córeczkę, a dla której postanowiłam sprezentować kolorową karuzelę. Zależało mi na takiej, która zawiśnie nad jej łóżeczkiem.
Do wykonania karuzeli użyłam różnych kolorów filcu. Chciałam, aby całość była w żywych, kontrastujących ze sobą kolorach (czerwony kolor podobno niemowlęta widzą jako pierwszy?).
 Wszystkie stworki zawisły na satynowych wstążkach.
Trochę mi zajęło jej wykonanie, ale tak to jest w okresie przedświątecznym:) Na wszystko brakuje czasu. Musiałam się zmobilizować, bo nie chciałam, żeby Tosia wyrosła z karuzeli zanim ją uszyję :)
Może nie jest tak wymuskana jak ze sklepu, ale miałam dużo radości szyjąc ją. Mam nadzieję, że owa karuzela wprowadzi do pokoiku małej Tosi dużo wesołych kolorów, radości i ... ciekawości - chęci poznawania świata :)
Bo przecież można poszaleć z kolorami, nawet jeśli są to tylko ptaszki i słoniki - to każdy z nich jest inny i nie jest nudno ;p
Hm... myślę, że takie własnoręcznie robione, niepowtarzalne rzeczy mogą być fajną pamiątką, bo kto wie czy np. ta karuzelka przetrwa próbę czasu:) 

***
Tak. Święta zbliżają się wielkimi krokami.
Czas lepić pierogi i... tworzyć ozdoby choinkowe:)  
Zawsze podobały mi się renifery wykonane ręcznie przeróżnymi technikami.
Spróbowałam swoich sił w tym temacie i w zderzeniu z filcem powstała taka oto jego buźka:
Kto powiedział, że ma dyndać tylko na choince? :)

Pozdrawiam Was w dość chłodny sobotni poranek życząc słońca jak najwięcej!  

P.S. Pamiętacie: dziś przesilenie zimowe i ...rocznica słynnego 21 grudnia 2012 :p

4 komentarze:

 1. Pues lo conseguiste, un bonito carrusel que el bebé lo va apreciar.
  Aprovecho para dejarte mis deseos de felicitación.
  FELIZ NAVIDAD!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you for your presence and every kind word. This motivates and makes a great joy. I also wish you a Merry Christmas!

   Usuń