"Każdy człowiek jest innym kwiatem w ogrodzie wszechświata. Dlatego emanuje sobie tylko właściwym pięknem" Aldona Różanek

niedziela, 15 lipca 2018

Balkonowy warzywniak cz.II

Dziś słońce i chmury, czyli dzień z gruntu tych niezdecydowanych. W dzień jest koło 23 stopni, ale na balkonie odczuwalna jest troszkę wyższa temperatura, bo nie ma wiatru.
Za chwilę pokarzę Wam moje zbiory :-) Obserwuję rośliny, pogodę i patrzę jak reagują na zmieniającą się aurę. A podlewanie ich stało się fajnym, codziennym rytuałem, który pozwala mi się wyciszyć i odpocząć.
Cała moja przygoda z warzywami na balkonie to początki, taki eksperyment można powiedzieć, ale na razie całkiem udany, bo mam jakiś plon!


Z wielką niecierpliwością oczekuję kolorowych papryczek chili, które będą m.in. piękną dekoracją balkonu. Moje poziomki bardzo powoli i nieśmiało wypuściły pędy, które szurają już po balkonie. Na zbiory będę jednak musiała jeszcze poczekać. 


Pomidory udają się wspaniale! Wiadomo, że rośliny nie są tak plenne jak w gruncie bo mam je w donicach. Wszystko dojrzewa i rośnie w oczach. 

Lato latu nie jest równe i nie sposób odgadnąć co w danym sezonie przyniesie nam zadowalające plony. Wszystko to kwestia szczęścia, trafienia na dobre sadzonki, a także posiadania tzw. „ręki do roślin”.

Wiem już jak będzie wyglądał mój balkon za rok – mam już pewne plany jak posadzę niektóre rośliny.


Pozdrawiam i wysyłam w eter moc pozytywnej energii!

4 komentarze:

 1. Masz super balkonowy ogródek :).

  My co roku sadzimy pomidory i szczypiorek. W tym roku nie mamy poziomek, bo za późno zabraliśmy się za zakupy ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :) Ja też poziomek chyba się nie doczekam w tym roku, nie mają jeszcze kwiatków. Pozdrawiam wakacyjnie!

   Usuń
 2. Nooooo, jestem pod wrażeniem! Wspaniałe plony Joasiu a ogórasy nie gorsze niż ze szklarni. Niewątpliwie rękę do roślin masz ale masz też dla nich wielkie serce. Ogródeczek niewielki ale radość przeogromna.
  Przesyłam serdeczne uściski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogródek cudny, ale będziesz miała pyszne śniadanka i kolacje z takimi witaminowymi skarbami.

  OdpowiedzUsuń