"Każdy człowiek jest innym kwiatem w ogrodzie wszechświata. Dlatego emanuje sobie tylko właściwym pięknem" Aldona Różanek

wtorek, 1 kwietnia 2014

Lilie - kolejny sezon

Najwyższy czas aby poważnie zacząć myśleć i zadziałać coś na swoim balkonie... w maju planuję uroczyste otwarcie sezonu balkonowego! Jaki będzie w tym roku? Mam dylemat czy zdecydować się na jeden kolor kwiatów (kiedyś myślałam o dominującej bieli), zaaranżować pełnię kontrastów czy może postawić tylko na te wonne?
Zeszłoroczna aranżacja podobała się rodzinie, Wam i sąsiadom, więc może zastosować te same, sprawdzone już rośliny z  drobnymi zmianami w nieco innej konfiguracji?
Jednego jestem pewna: ponownie będą liliowce.
Po jakże pozytywnych doświadczeniach z minionego sezonu (część I, część II) mogę kolokwialnie powiedzieć, że są to byliny stworzone dla leniwca... minimum wysiłku, maksimum efektu! Niedawno zakupiłam kilka innych odmian:
Szkoda, że na prawdziwe szaleństwo liliowców trzeba poczekać aż do lipca!

8 komentarzy:

 1. Bardzo jestem ciekaw Twojej tegoroczej aranżacji. Już nie mogę się doczekać, kiedy pokażesz nam wspaniałe kwiaty nowych liliowców. Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama jeszcze nie jestem pewna do końca jaki pomysł wybrać, na co się zdecydować. Jest jeszcze troszkę czasu na zastanówki i przemyślenia :-) Serdeczności!

   Usuń
 2. Lilies are beautiful for their elegance and some for their fragrance. I recently bought some crocosmia seeds which have yellow flowers so I hope they will grow for me, it is always lovely when you see the new green shoots emerge from the soil.
  Happy gardening dear Joanna!
  hugs and kisses
  xoxoxo ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you for your kind words :) I'm sure your seeds germinate Crocosmia.Yours!

   Usuń
 3. I szkoda Joasiu, że nie kwitną dłużej! Czekamy długo na różne kwiaty a potem przekwitaja tak szybko. Dobrze, że mozna przynajmniej na zdjęciach zatrzymać trochę piękna.
  Bardzo jestem ciekawa Twojego pomysłu na balkon w tym sezonie.
  Pozdrawiam ciepło i wiosennie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, często wracam do postów pisanych latem:) Balkon na pewno musi być kwiecisty! Pozdrawiam Cię Ewo bardzo serdecznie:)

   Usuń
 4. Jestem bardzo ciekawa Twojej nowej aranżacji, jestem pewna że będzie efektowna.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki mam plan :-)
   Dziękuję za odwiedziny, pozdrawiam ciepło!

   Usuń